КЗ 'Сосницький навчально-реабілітаційний центр' Чернігівської обласної ради

Методичне об




 

Методична проблема, над якою працює педколектив МО:


« Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках за допомогою інтерактивних методів навчання »

 

Прізвище, імя, по батькові

 

 

 

 

 

 

Предмет

Педстаж

Освіта

Категорія,  відзнаки, нагороди

Курсова перепідготовка

Атестація

Проблема, над якою працює вчитель

 

 

 

 

 

 

1. Боковенко Віталій Анатолійович

 

Фізика

21

вища

1

2015

2014

Використання компютерних технологій на уроках фізики

2. Ветлицька Ніна Володимирівна

Трудове навчан-ня

19

вища

Вища, Почесна грамота обласного управління освіти і науки -2010

2016

2016

Розвиток творчих здібностей учнів на уроках трудового навчання та в позаурочний час

3. Жабко Антоніна Володимирівна

Інфор-матика

16

вища

1

 

2013

Формування компю-терної грамотності та створення середо-вища для всебічного розвитку особистості на урокахінфор-матики, викорис-товуючи сучасні підходи до викладання

4. Зайченко Алла Євгеніївна

(голова методоб'єднання)

Геогра-фія, історія, економі-ка, художня культура, УЖМ

17

 вища

1

2015

2014

Використання методу проектів на уроках географії

5. Іванова Раїса Степанівна

Біологія

33

вища

Вища, Почесна грамота обласного управління освіти і науки – 2004; Почесна грамота Міністер-ства освіти України - 1999

 

2011

2013

Розробка та впро-вадженнямульти-медійнихпрезентацій на уроках біології

6. Максименко Юлія Вікторівна

хімія

14

вища

2

2011

2011

Використання тестових завдань на уроках хімії

7. Михайловська Людмила Іванівна

Математика, алгеб-ра, геомет-рія

33

вища

1,

 Почесна грамота обласного управління освіти і науки – 2004

2016

2011

Взаємодія учителя та учнів в процесі організації самостійної роботи на уроках математики

8. Помаз Валерій Анатолійович

Трудове навчан-ня

35

вища

1,

 Почесна грамота обласного управління освіти і науки – 1996; Почесна грамота Міністер-ства освіти УРСР - 1987

 

2011

2012

 

Впровадження індивідуального підходу розвитку умінь і здібностей учнів на уроках трудового навчання

9.Саприкіна Лілія Василівна

Основи здоровя, «Людина і світ»

26

вища

Вчитель – методист, Почесна грамота обласного управління освіти і науки – 2014

2011

2015

Профілактика ВІЛ/ СНІДу серед нечуючої молоді

10. Сєнченко Віктор Вікторович

Образотворче мистецтво

19

вища

1,

Почесна грамота обласного управління освіти і науки – 2015

2011

2015

Особистісно орієнтований підхід до дітей з особливими потребами під час навчання їх різними графічними техніками на заняттях образотворчого мистецтва

11. Сморгунов Володимир Анатолієвич

Лікувальна фізкультура, Захист Вітчизни

17

вища

І

категорія

2013

2013

Громадянське виховання особистості в умовах розвитку української державності

 12. Чепелуха Володимир Миколайович

 

Фізична культура

21

вища

Вища, Почесна грамота обласного управління освіти і науки – 2012

2011

2013

Розвиток основних фізичних якостей і рухових здібностей як одна з основних умов здорового способу життя

 

 

Урок-подорож, 6 клас

ТЕМА. Розв'язуваннявправ іззвичайнимидробами.

МЕТА:

Повторити ,закріпити та вдосконалити  навички виконання дій із  звичайними дробами.

Розвивати обчислювальні навички ,усний рахунок , логічне мислення ,   культуру математичної мови.

Виховувати  інтерес доматематики,старанність, вміння самостійно працювати. Слідкувати за вимовою учнів.

 Обладнання:проектор, сигнальні картки , презентація для супроводу уроку , картки.

Тип уроку

Хід уроку

І. Організаційний момент.

-Встали , привітались.

-Як ти чуєш?

-Хто сьогодні черговий у класі?

Слайд 1

Коженможе за хвилину

Риску бачить  дробову

Зверху риски –  він чисельник

А під рискою – знаменник.

Дріб такий - погляньте

Звуть його звичайний.

Ми сьогодні в дружбі з ним

Всізібрались на урок.

Тож пора нам починати

 Кличе в подорождзвінок

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Вступнеслововчителя.

Діти! Сьогодні я пропоную вам незвичайний урок. Це урок - подорож. Подорож на красивому і швидкому вітрильнику(малюнок) у країну " Звичайних  дробів". На уроці повторимо виконання всіх дій із звичай-ними дробами. Запишіть у зошитах число, тему уроку. Подивіться на  карту - маршрут уроку,прочитайте,як називаються порти. Вирушаємо вдорогу.

Схема маршруту (на дошці):

 

 

Порт"Усний рахунок"

 

Порт "Задачний"   

   Порт "Точних обчислень"

Порт "Унція"        Острів "Скарб"

 

ІІІ. Розв'язуваннявправ.

Щоб зайти у порт «Усний рахунок» нам треба назвати дії , які ми вивчали із звичайними дробами (використовую таблицю " Дії з дробами та їх назви").

І. Порт «Усний рахунок».

 Вам потрібноусновиконатидії, в таблицізнайтилітеру, щовідповідає результату дії і прочитатипрізвищеіталійського математика, який першим використав риску дробу для записузвичайногодробу.

Слайд 2

 

1

0

2

10

 


30

 


І

Б

Н

О

Ч

А

Ф

 

 

 

 

( портрет італійського математика Фібоначчі)

ІІ. Порт «Задачний»

Повторити правила знаходження дробу від числа  і числа за відомим дробом

1)  N 502 с.94    2)  Задача (картка 1)                                                                                                                                                                                                                                               

ІII.Порт «Точнихобчислень». 

Знайтизначеннявиразу:

a) б) 3  ;  в) (  ;  г)

Завдання на картці ( картка 2 і картка 3) , завдання  г) слабші учні виконують самостійно.

Фізкультхвилинка .

Розминка для очей. (слайд 3)

IV. Станція «Унція».

А ви знаєте , що таке унція? Дізнаєтесь після того, як розв’яжете рівняння. Перед вами рівняння різного рівня складності. Виберіть те, яке ви вважаєте за потрібне і самостійно розв’яжіть його.

Розв’яжіть  рівняння (слайд)

1)                    (5 балів )

2)              ( 8 балів)

3)  4    (10 балів)  

Розв'язком всіх рівнянь є дріб Вибірково перевірити зошити кількох учнів.

Якийкоріньрівняннявидістали? Отже, ви уже здогадались, щотакеунція? Так називалидрібстародавніримляни.

V. Острів " Скарб"

Ми продовжуємо нашу подорож і наступний порт " Острів скарб". Але скарб знаходиться на високій горі і щоб дістати скарб нам треба отримати ключі.

Гра " Мовчанка"

За командою вчителя підняти ключ , якщо відповідь правильна і замок , якщо відповідь неправильна .

1)  Чисельником дробу    є число 5.      (замок)

2)   Дріб     = 1.                                             (ключ)

3)     - це звичайний дріб.                        (ключ)

4)                                                     (замок)

 Порахували скільки замків і скільки ключів . Отже , ми  можемо відкрити скарб.

А тут оцінки . Оцінювання учнів.

III.Завданнядодому.

Повторити дії із звичайними дробами (у словниках).№ 7 (а)- Георгій , №1  , 3 -решта учнів ,с.112.

ІV. Підведення підсумків уроку.

Заключне слово вчителя.

Ось і закінчився урок. Молодці, ви добре попрацювали. Сьогодні ми з вами вели розмову про дроби.

 Великий російськийписьменникЛ.М.Толстой (слайд)вважав, щолюдина схожа з дробом, знаменникякого є те, що вона думає про себе сама, а чисельник те, що про неїдумаютьінші. Бажаю,щобчисельниквашогодробубув як найбільшим

 


Напередодні Дня захисника Вітчизни

вчителями фізичної культури Чепелухою В.М. та Сморгуновим В.А. були проведені спортивні змагання серед  юнаків нашого учбового закладу.