КЗ 'Сосницький навчально-реабілітаційний центр' Чернігівської обласної ради

Виховний процес
      Педагоги навчально-реабілітаційного центру глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу. У зв'язку з цим виховна діяльність навчально-реабілітаційного центру здійснюється згідно напрямків:

• превентивне виховання;
• морально-етичне виховання;
• художньо-естетичне виховання;
• громадянсько-патріотичне виховання;
• трудове виховання;
• фізичне виховання і пропаганда здорового способу життя;
• екологічне виховання;

-  родинне вихованн

-  сприяння творчого розвитку особистості.


    В позаурочний час, відповідно до режиму дня постійно проводяться:

- години інформування, на яких вихованці ознайомлюються з подіями як в Україні так і за її межами;                                                                                                                                       - години спілкування згідно певного напрямку; 

- побутові години;

- позакласне читання;

- санітарні години.

 

     Значна увага   приділяється розвитку функціонального мовлення. Протягом дня  вихованці перебувають у мовному середовищі, скерованому фахівцями школи.   Постійно проводяться сюжетно-рольові та дидактичні ігри, ведуться словники та щоденники спостережень.

      Кожної неділі працює клуб вихідного дня, де проходять різноманітні заходи, розподілені відповідно до  вікових категорій : екскурсії, прогулянки, вікторини, спортивні змагання, дні іменинників, тематичні свята й вечори, дискотеки, круглі столи, тренінги, диспути, відеолекторії, інтелектуальні та рухливі ігри, зустрічі з фахівцями (лікарями, працівниками правоохоронних органів,рятувальної станції тощо) та багато іншого.

    Особлива увага приділяється фізичному вихованню , формуванню здорового способу життя та попередженню негативної поведінки учнівської молоді. Щодня проводяться ранкові зарядки та спортивні години, а під час уроків та самопідготовки фізкультпаузи та фізкультхвилинки. Традиційними стали тижні здоров»я до яких залучаються : вчителі фізкультури, медичні працівники школи та центральної районної лікарні. Учні школи постійно приймають активну участь  у районних, обласних , Всеукраїнських спортивних змаганнях де  стають  неодноразовими переможцями та призерами.

    Із задоволенням вихованці відвідують сенсорну кімнату, займаються на тренажерах, відвідують заняття в спортивних секціях, приймають активну участь у художній самодіяльності, загальношкільних заходах, відвідують гуртки.

   Результативно і з високою професійністю працюють    вихователі:  Васюк Т.М., Єрмоленко Н.О., Сморгунова І.М., Запорожченко Л.П. Перфільєва Т.О. та інші.Обновлен 05 сен 2016. Создан 08 дек 2010